2005 VALLY RD

GRANT VALKARIA, Florida 32950 · Brevard County · Parcel 29 3713-00-588

$260 910
Assessed Value
$496 820
Market Value
Annual Tax
$235 910
Taxable Value
Ownership
OwnerJames Family Living Trust
Mailing Address2005 Vally RD Malabar FL 32950
Property Details
Year Built2006
Living Area2 784 sq ft
Lot Size50 530 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$69 600
Building Value$78 600
Just (Market) Value$496 820
Assessed Value$260 910
Exemptions-$50 722
Taxable Value$235 910
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de enero de 2024 $547 000 01